Anioły z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pamięcinie ze Szkołą Filialną w Żabicach ratuja psiaki w schronisku

Anioły działają!
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pamięcinie ze Szkołą Filialną w Żabicach wzięli udział w organizowanej przez tutejsze koło „Anioły ze Szkoły” akcji „Uratuj psisko – wspomóż schronisko”. Pomagali nam nawet najmłodsi – przedszkolaki. Zbiórka miała na celu pomoc zwierzakom w schroniskach. Zbieraliśmy suchą i mokrą karmę, koce i ręczniki, kaszę oraz gazety. W naszych zbiorach znalazło się także kilka piszczących zabawek, które rozweselą każdą smutną mordkę. Jak na małą wiejską szkołę, do której uczęszcza ok. 100 uczniów udało się nam zebrać ponad 40 kg suchej karmy, kilka puszek karmy mokrej, kilka kilogramów kaszy oraz kilkanaście kocy i ręczników.
19 lutego naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka Fundacji Altamira, która opowiedziała nam o pomocy bezdomnym zwierzętom. Pani opowiedziała nam kilka ciekawych historii, niestety nie wszystkie miały dobre zakończenie. Dowiedzieliśmy się, jakie warunki należy spełnić, by móc adoptować psa ze schroniska. Fotografie psów i kotów podczas pobytu w schronisku i w nowym domu pokazało, że warto wspierać schroniska oraz lepiej adoptować zwierzaka niż kupić nowego. Dzięki temu smutne psie i kocie mordki oraz oklapnięte uszy i ogony zamieniają się w zawsze szczerzące się w uśmiechu ząbki oraz merdające ogonki.
Samo zorganizowanie akcji nie było trudne. Uczniowie znaleźli w Internecie odpowiednie hasło, następnie zrobili ulotki i plakaty, które poroznosili po okolicy. Następnie zaczęli przynosić potrzebne rzeczy. Po zbiórce odwiedziła nas Pani z Fundacji Na Rzecz Zwierząt Altamira z Gorzowa Wielkopolskiego, zajmującej się wspieraniem schronisk. Po krótkiej pogadance na temat pracy w schronisku oraz o adopcji zwierząt ze schroniska, uczniowie mieli dużo pytań. Nasze dary trafią do nowo wybudowanego schroniska w Młodolinie koło Gorzowa. Mamy nadzieję, że mnóstwo małych mordek będzie szczerzyć z radością ząbki, a puste brzuszki w końcu przestaną burczeć.
DSCN7372 DSCN7375 DSCN7402 DSCN9143 DSCN9145 DSCN9146 DSCN9151 DSCN9156 DSCN9158 DSCN9163 DSCN9165 schronisko 1 schronisko 6

Jedna myśl nt. „Anioły z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pamięcinie ze Szkołą Filialną w Żabicach ratuja psiaki w schronisku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *